Zaprogramuj samego siebie - how cool is that?

Listopad 09 2018
How cool is that

Cześć,

tak sobie ostatnio zrobiłem podsumowanie lat działalności Geek Factory i doszedłem do kilku ciekawych wniosków :) Znalazłem pewien schemat postępowania, a mianowicie roczny podział funkcjonowania naszej szkoły. Zawsze na początku roku jest wielki boom i nowa energia, potem przychodzi okres wakacyjny, rozleniwienie, mniejsza ilość wpisów, więcej pracy przy stronach www,  a co za tym idzie spadek ilości kursów. Za to w okresie świątecznym mamy chwilę oddechu i postanawiamy nadrobić zaległości, z reguły przebudowujemy portal i w styczniu odpalamy nową wersję. Żeby tradycji było za dość w tym roku postanowiliśmy zrobić dokładnie to samo :)

Zanim przejdziemy jednak dalej, na wstępie wspomnę że jeszcze w tym roku czeka nas jeden kurs - Make Some Magic, czyli kurs JavaScript od podstaw. Jeżeli znacie kogoś kto ma ochotę zacząć przygodę z programowaniem to jak zwykle prosze Was o polecanie. W sumie to chyba najskuteczniejszy sposób w jaki ludzie nas znajdują. Zaczynamy już 17 Listopada więc czasu nie ma za wiele. Wszystkie szczegóły kursu znajdziecie  tutaj - http://geekfactory.pl/strona/zajecia/ostatni_js_w_roku.

Statystyki:

No dobra, a teraz do rzeczy. Ku ogólnemu zdziwieniu zaczęliśmy pracować nad nowym portalem wcześniej niż zazwyczaj i zapowiada się ciekawie. Pierwszą zmianą jaką wprowadzimy będzie możliwość dodawania wpisów przez absolwentów. Osoby chętne aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem będą mogły uzyskać status mentora, opowiedzieć o swoim doświadczeniu i pochwalić się swoimi osiągnięciami. Wiecie że zawsze pytamy jak można ulepszyć nasze usługi i jakiś czas temu ktoś, słusznie zauważył że na stronie brakuje informacji o tym ile osób już przewinęło się przez szkołę, ile było kursów, ilu mamy absolwentów... Faktycznie po przeanalizowaniu okazało się że nigdzie tego nie wyszczególniamy więc trzeba to zmienić bo przez ostatnie 4 lata:

  • przeprowadziliśmy dziesiątki kursów
  • braliśmy udział w ponad 50 prelekcjach
  • zorganizowaliśmy 3 akcje charytatywne w tym jedną o zasięgu ogólnopolskim
  • mieliśmy 2 duże imprezy dla absolwentów
  • ... ale przede wszystkim...
  • posiadamy ponad 300 absolwentów programowania a część z nich sama zaczęła uczyć kolejne osoby!

I standardowo jak to programiści zapomnieliśmy się tym pochwalić :) więc to się zmieni!

 

Stałe kursy:

Jeszcze w listopadzie na stronie pojawi się rozpiska kursów na 2019 rok. Jednak będzie ich mniej bo... część kursów będzie na życzenie. To znaczy że zarezerwujemy terminy i przygotujemy sondę jaki kurs będziecie chcieli w tym czasie - pomysł jednego z absolwentów który już dawno chcieliśmy zrealizować.

Nowe kursy:

A właściwie nowy kurs, bo tym razem postanowiliśmy rozszerzyć ofertę tylko o jeden ale naprawde niezwykle ciekawy kurs. Ostatnio sporo osób pytało o programowanie gier komputerowych wyobrażając sobie, że skoro strona internetowa jest czymś skomplikowanym to zrobienie gry w 3D musi być jakimś kosmosem. Dlatego doszliśmy do wniosku że to będzie kolejny mit na temat programowania który obalimy. Oczywiście zrobienie pełnej gry trwa naprawdę sporo czasu ale na kursie będziecie mieli okazję nauczyć się jak... przygotować trójwymiarowy model kilku pomieszczeń w naszej szkole, własnego awatara, oteksturować to wszystko i zaprogramować od ruchu po wykrywanie zderzeń i proste interakcje. Chcielibyście zobaczyć na ekranach swojego komputera jak wchodzicie do sali i siadacie do programowania? How cool is that?

Impreza / zlot

No i najważniejsze - w lipcu robimy imprezę - zlot absolwentów w Katowicach. Dokładny termin podamy w styczniu ale szykujcie wolną sobotę bo obecność obowiązkowa i będziemy sprawdzać wszystkie zaległe zadania domowe :D

Jak zwykle pewnie część planów się zmieni, wyjdą nowe, części nie zrealizujemy ale... nowy portal i kurs gier komputerowych musi się udać :) Dzięki za to że jesteście z nami i do zobaczenia w przyszłą sobotę na kursie Java Script!

Autor: Geek Factory