Najczęstsze pytania o WWSK

Styczeń 07 2019
Geek Factory

Cześć, nowy rok, nowa tura kursów. Już za parę dni zaczynamy WWSK czyli nasze najpopularniejsze szkolenie. Ostatnio mamy masę zapytań ale coś powoli się decydujecie więc postanowiliśmy rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na najczęstsze pytania.

1) Co muszę umieć?
ABSOLUTNIE NIC. To kurs od podstaw, dosłownie pokażemy Wam gdzie kliknąć żeby stworzyć pierwszy plik, pierwszą stronę, pierwsze dzieło :) Zaczynamy od utworzenia pliku html a kończymy na działającej, responsywnej stronie internetowej.

 

2) Trochę już się uczyłem HTML i CSS - czy nie będę się nudzić?
Przez 4 lata jeszcze nie trafił się kursant który by się niczego nie dowiedział na tym kursie. Nawet jeśli już znacie się na HTML i poznaliście CSS to nasz kurs przekazuje dużo, dużo więcej wiedzy.  Pierwszy weekend to podstawy HTML które i tak zawsze warto sobie odświeżyć, bo oprócz suchej wiedzy dowiecie się po co, jak, i z jakimi zmysłami powstawała i ewoluowała ta technologia. Potem zaczniemy CSS i przejdziemy do bardziej zaawansowanych przykładów, aż dojdziemy do tematyki responsywności, wykorzystania frameworków typu bootstrap, bibliotek i pluginów. Pokażemy Wam jak ułatwić sobie życie, co można śmiało wykorzystać i dlaczego nie wszystko trzeba robić tak jak tłumaczą książki. A całość będzie przeplatana informacjami ogólnymi od rozmowy z klientem, przez wykorzystanie narzędzi do prowadzenia projektu aż po SEO i SEM.

 

3) Lepsza książka czy kurs?
A w samochodzie lepsze koła czy kierownica? Jedno i drugie się przydaje. Książka to ugruntowana, systematyczna wiedza do której można sięgnąć w dowolnym czasie. Kurs to mentor który odpowie na pytania i masa praktycznych przykładów. Do tego spotkania grup pasjonatów (polecamy znajome z WIT), filmiki szkoleniowe, fora,... W nauce nowych umiejętności są tylko dwie złe metody - bezczynność i odkładanie tego na później.

 

4) Ile trwa kurs?
Tyle ile wytrzymacie. Średnio jest to 5h ale mamy w zwyczaju dostosowywać się do potrzeb grupy. Materiału jest dużo, więc zdarza się tak że po 4h wszyscy chcą iść już do domu. Rekordziści siedzieli 11h i chcieli jeszcze!

 

5) Nie będzie mnie na wszystkich zajęciach, czy to przeszkoda?
Jeśli opuścisz 1-2 dni to nie problem - można się umówić na konsultację w następnym tygodniu przed zajęciami. Jeśli nie będzie Cię 3 lub więcej zajęć - poczekaj na inny termin.

 

6) Czy dostaniemy dyplom?
Tak. I tutaj brutalna szczerość. DYPLOM JEST BEZWARTOŚCIOWY I STANOWI JEDYNIE PAMIĄTKĘ PO KURSIE. Dlaczego? Bo siedzimy w branży IT od prawie 20 lat, sami rekrutowaliśmy programistów i pod tym jednym względem możemy stanowczo powiedzieć że niemal każdy dyplom, a nawet tytuł magistra informatyki jest w branży programowania stron internetowych zupełnie bez znaczenia. 90% firm nie zwraca na to uwagi - liczą się umiejętności i portfolio. Jak je zdobyć, poszerzyć i wykorzystać na rozmowie kwalifikacyjnej? Dowiecie się na kursie!

 

7) Czy kurs zrobi ze mnie programistę?
A czy kilka wykładów u Einsteina zrobiłoby z Was fizyków? Programista to specyficzny zawód w którym trzeba się cały czas uczyć, rozwijać i poznawać nowe technologie. Kurs ma na celu pokazać Wam jak zacząć, jak stworzyć działające, nowoczesne, responsywne strony internetowe. JAK NA NICH ZAROBIĆ - bo to też ważne! Czy wykorzystacie tą wiedzę dalej - to już zależy od Waszego zaangażowania.

 

8) Czy mogę liczyć na wsparcie po kursie?
Odpowiedź jest prosta - tak! Mamy własną, zamkniętą grupę na FB, macie innych kursantów, czasami robimy spotkania tylko dla absolwentów,... lub wystarczy po prostu zadzwonić i zapytać - jeśli będziemy w stanie, chętnie pomożemy.

 

9) Jak często odbywa się dany kurs.
WWSK i MSM - jakieś 3 razy w roku.
JTD i inne - raz w roku.

 

10) Czy jeśli się zapiszę muszę od razu zapłacić ?
Nie, można się zapisać żeby zająć sobie miejsce, a tydzień przed kursem dzwonimy i upewniamy się czy wszyscy będą na kursie.


Masz inne pytania? Zadzwoń - chętnie pomożemy: 794 366 756


Wszystko jasne? Nie odkładaj rejestracji na ostatni moment - dołącz do nas i zacznij przygodę z programowaniem TUTAJ

Autor: Geek Factory